Aktuale

Lajm i mirë: Bie dukshëm numri i të prekurve me COVID, 55 raste pozitive brenda një dite

Katër pacientë kanë humbur betejën me Covid-19 dhe 55 raste te reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Siç njofton IKSHPK, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 574 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 55 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

the authorSamir Dalipi