Sport

Lamtumirë Arsenal, Wenger bëhet selektori i Anglisë? (Foto)

Arsene Wenger, menaxheri i Arsenalit, shihet si kandidati kryesor për ta marrë drejtimin e Anglisë, pas dorëheqjeje së Sam Allardyce

 

Sipas Daily Telegraph, drejtuesit e Federatës së Futbollit të Anglisë (FA) do të bëjnë përpjekje që ta angazhojnë menaxherin aktual të Arsenalit, Arsen Wenger në krye të përfaqësueses angleze.

‘Tre Luanët’ kanë mbetur pa selektor, pas dorëheqjeje së Sam Allardyces, i cili ishte i përfshirë më një skandal, përcjell Express.

Kurse, kandidat përveç Wengerit janë edhe: Roberto Mancini, Laurent Blanc, dhe Alan Pardew.