Sport

Lamtumirë Arsenal, Wilshere transferohet në Serie A?

Jack Wilshere pritet të largohet nga Arsenali.

Arsenali dhe Jack Wilshere pritet të ndahen gjatë orëve në vazhdim, pasi sonte pas mesnatës pritet të përfundoj afati kalimtar për futbollistë.

Wilshere nuk bën pjesë në Planet e Arsen Wengerit për sezonin e dhe, dhe kështu duhet të fgjej një klub të ri.

Sipas The Sun, interesim për reprezentuesin e Anglisë ka shfaqur Milan. Këta të fundit janë të interesuar ta huazojnë mesfushorin, me të drejtë blerje në fund të sezonit për 30 milionë funte.

Por, interesim për anglezin ka shfaqur edhe skuadra e Romës.