Sport

Lamtumirë Real Madrid (Foto)

Mariano Diaz pritet të largohet nga Real Madridi gatë verës
Skuadra e Malagas po synon që ta transferoj sulmuesin e ri të Real Madridit, Mariano Diaz, shkruan e përditshmja sportive madrilene, Marca, përcjell Express/

Sulmuesi spanjoll ka kontratë me Los Blancos deri në vitin 2021, por mund të huazohet në Malaga për të firuar përvojë.

Diaz ka debutuar me Real Madridin në sezonin e sapo përfunduar. Ai ka zhvilluar 14 ndeshje, 8 në la Liga dhe 5 në Copa del Rey, derisa ka shënuar 5 gola.

Duket theksuar se Diaz është transferuar si lojtarë i lirë në Real Madridi nga Barcelona në vitin 2011. /Express/