Lifestyle

Largojeni thatësinë në lëkurë, përmes kësaj maske natyrale

Njerëzit që kanë lëkurën e thatë shpeshherë ankohen për një gjë të tillë.

Megjithatë, për përmirësimin e lëkurës suaj, juve do iu duhet të përgatisni maskën me vezë dhe mjaltë, transmeton lajmi.net.

Ndiqini udhëzimet më poshtë:

Merreni një enë dhe vendoseni të verdhën e vesë, bashkë me një lugë mjaltë.

Të dy përbërësit përzieni në po atë enë dhe aplikojeni në fytyrë, pasi ta keni pastruar mirë me ujë.

Mbajeni maskën në fytyrë për 15 minuta dhe në fund pastrojeni më ujë të ftohtë.

Rezultatet do t’i shihni përbrenda javës. /Lajmi.net/