Aktuale

LDK tregon arsyen e daljes nga koalicioni me AKR-në në Mitrovicë

Ashtu siç ka raportuar më herët KosovaPress-i, dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mitrovicë, ka dalë nga koalicioni me AKR-në në këtë komunë.

Kryetari i degës së LDK-së për Mitrovicë Safet Kamberi, në konferencën për medie që e mbajti në Prishtinë, deklaroi se LDK-ja nuk është më në koalicion me AKR-në, dhe krejt kjo sipas tij, ka ndodhur për shkak se kontributi i qeverisjes së LDK-së në këtë komunë për interesin e qytetarëve, nuk është përfillë nga kryetari i kësaj komune, Agim Bahtiri.

Kamberi ka shtuar se kontributi i LDK-së, tash do të jetë vetëm brenda partisë së saj në Mitrovicë./KP