Aktuale

Lëndohen tre policë, prokuroria e liron sulmuesin

Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi që i njëjti ka fyer dhe sulmuar zyrtarë policor derisa nga i dyshuari zyrtarët kanë kërkuar që ta lirojë rrugën me veturën e tij.

Gjatë arrestimit, tre zyrtar policor kanë pësuar lëndime të cilëve u është ofruar edhe ndihma mjekësore, ndërsa, i dyshuari me vendim të prokurorit është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt./KosovaPress/