Shëndetësi

Lëngu “magjik” që largon kilogramët e tepërt

Të largosh kilogramët e tepërt nuk është e lehtë, duhet shumë punë e dedikim, vendosmëri por edhe kjo ndonjëherë nuk ndihmon. Nëse jeni në mesin e atyre që keni provuar gjithçka por akoma keni shumë kilogramë për të humbur, atëherë ne kemi një recetë për ju.

Bëhet fjalë për një lëng që ndihmon që ju të shkrini dhjamin, madje redukton gjerësinë e belit tuaj për 10 cm në vetëm katër ditë. Gjatë kësaj kohe sa konsumoni këtë lëng, duhet të konsumoni së paku 8 gota ujë në ditë dhe të hani sa më shumë pemë dhe perime, sepse trupi juaj ka nevojë që të hidratohet sa më shumë.

Po ashtu duhet të përpiqeni të konsumoni sa më shumë ushqime të shëndetshme dhe të eliminoni ëmbëlsirat, ushqimet e shpejta, me shumë kalori e yndyrë të tepërt.

Përbërësit:

8 gota ujë

1 kastravec të prerë në copa të holla

1 lugë gjelle të rrënjës së xhenxhefilit të grirë

12 gjethe mente

1 limon të prerë në copa të holla

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në një kavanoz qelqi dhe vendoseni në frigorifer. Lëreni të qëndrojë gjatë natës. Konsumojeni lëngun gjatë ditës dhe përgatitni një lëng të freskët gjatë natës për të nesërmen. Për më shumë rezultate konsumojeni këtë lëng për katër ditë rradhazi pa pirë asnjë lëng tjetër.

the authorE B