Sport

Lewandowski i pandalshëm, shënon sërish

Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 5:0 në ndeshjen kundër Fortuna Dusseldorfit, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 29-të të Bundesligës.

Në minutën e 49-të të ndeshjes, sulmuesi polak, Robert Lewandowski, e shënoi golin e tij të dytë të ndeshjes dhe të 29-tën për këtë sezon, për ta thelluar epërsinë e Bayernit 4:0, raporton Gazeta Express.

Vetëm pak momente më vonë, Alphonso Davies e dërgoi rezultatin në 5:0