Rajon & Botë

Lirohet gazetarja e rrëmbyer irakiane

Gazetarja irakiane Afraf al Savki Kaisi është liruar dhe nuk ka lëndime pasi që ishte rrëmbyer para disa javës, thuhet nga Observatori irakian për liri të gazetarëve.

Siç thotë shefi i Observatorit, rrëmbyesit e kanë kthyer veturën, telefonin, lap-topin dhe zingjirin e arit, të cilat më 27 dhjetor i kanë marrë nga shtëpia e saj në vendin e quajtur Sajdija, transmeton Reuters.