Sport

Liverpool – Chelsea, formacionet e mundshme

Liverpooli dhe Chelsea do të ndeshen mes vete në Superkupën e Evropës, në finalen e parë angleze në histori të kësaj gare.

Vodafone Arena është stadiumi i gjigantit turk, Besiktas, i cili do të presë dy klubet angleze në finalen e madhe të Superkupës së Evropës.

Liverpooli si fitues i Ligës së Kampionëve dhe Chelsea si triumfues në Ligën e Evropës do të ndeshen mes vete nga ora 21:00.

Trajnerët Jurgen Klopp dhe Frank Lampard kanë bërë të gjitha përgatitjet për këtë ndeshje dhe synojnë të bëhet më të mirët e Evropës.

Sipas mediave angleze dhe evropiane, të dy trajnerët thuajse kanë bërë gati formacionet dhe pritet të luajnë me skemat e tyre të përhershme dhe pa befasi.

Liverpool (4-3-3): Adrian; Alexander-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Mane

Chelsea (4-2-3-1): Kepa; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Alonso; Jorginho, Kante; Pedro, Mount, Pulisic; Giroud.