Sport

Liverpooli interesohet për Iscon

“Reds” janë në kërkim të një organizatori të lojës, siç e kishin vite më parë Philippe Coutinhon

Liverpooli e ka shprehur interesimin për mesfushorin e Real Madridit, Isco.

Klubi anglez po e kërkon një mesfushor ofanziv dhe organizator të lojës, siç e kishte vite më parë Philippe Coutinhon.

Dhe, mediumi “El Desmarque” raporton se “Reds” ia kanë vënë syrin përfaqësuesit spanjoll, përcjell Gazeta Express.

Isco nuk po gjen hapësira të mjaftueshme në “Santiago Bernabeu” dhe largimi i tij nga Madridi flitet qe një kohë të gjatë.

Kampioni evropian do të tentojë ta transferojë Iscon gjatë verës që vjen pasi për momentin madrilenët nuk janë të interesuar t’i shesin lojtarët e tyre. /Gazeta Express/