Sport

Luan Krasniqi zgjedh mes Wilderit dhe Furyt

Ish boksieri shqiptar, Luan Krasniqi, do të mbështesë Tyson Furyn në meçin e shumëpritur kundër Deontay Wilder.

Fury dhe Wilder do të ndeshen të dielën e 23 shkurtit, dhe meçi pritet të fillojë në mëngjes, në orën 06:00.

“Deontay Wilder kundër Tyson Furyt, pjesa e dytë. Unë nuk mendoj se ka shumë ndeshje interesante në pesha të rënda tani”, ka shkruar Fury, Krasniqi.

G2jithsesi jam i emocionuar – dhe po besoj që do të jetë një fitore e Furyt. Për mua, ai është një boksier më i kompletuar”.

Ndeshja e parë mes këtyre dy boksierëve ka përfunduar barazim./Lajmi.net/

the authorGazetaKNN