Sport

Man City hyn në garë për Antoine Griezmann

Pas Barcelonës e Manchester United, edhe Manchester City është duke u interesuar për Antoine Griezmann.
Manchester City i ka premtuar Pep Guardiolas se do t’ia transferojë një sulmues nëse dështon blerja e Alexis Sanchez, raporton “Manchester Evening News”, transmeton Gazeta Express.

City duket se tashmë ka humbur garën për Griezmannin pasi Goal nga burime të sigurta raporton se Manchester United ka ofruar më shumë para dhe rrogë më të lartë lojtarit, plus bonuse.

Kështu, dëshira e Guardiolas tani është sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann, i cili lidhet gjithashtu me Manchester United e Barcelonën.

Sulmuesi francez do të jetë prioriteti kryesor i Guardiolës për afatin kalimtar të verës. /Gazeta Express/

the authorE B