Sport

Man Utd heq dorë nga ylli i madh

Manchester United është duke e kërkuar një mbrojtës qendror për sezonin e ri.
Manchester United ka disa lojtarë në listë, por ende nuk ka bërë diçka konkrete në afrimin e njërit prej tyre.

‘Djajtë e Kuq’ ishin shumë të interesuar në transferimin e Toby Alderweireld, por tani duket se ka hequr dorë, transmeton lajmi.net.

Manchester United nuk e dëshiron më transferimin e mbrojtësi të Tottenhamit, duke u fokusuar te Kalidou Koulibaly dhe Harry Maguire.

Skuadra angleze është e gatshme që të paguajë mbi 80 milionë euro për transferimin e mbrojtësit të Napolit, gjersa ofron 60 milionë për atë të Leicesterit. /Lajmi.net/