Sport

Man Utd shpenzon 200 milionë euro për dy sulmues (Foto)

Jose Mourinho, Menaxheri i Manchester Untiedit, po synon që ta forcoj sulmin gjatë verës

Sipas Independent, Jose Mouinho po synon që të sjell në ‘Old Traffrod’ dy sulmues: Antoine Griezmann (Atletico Madrid) dhe Andrea Belotti (Torino)Thuhet se ‘Special One’ për të realizuar këto dy transferime ka gati 170 milionë funte (200 milionë euro).

Griezmann dhe Belotti shihen si zëvendësues të Zlatan Ibrahimovicit dhe Wayne Rooneyt, të cilët priten të largohen nga Manchester United në fund të sezonit.