Aktuale

Media serbe: Ky është pronari i vetures nga e cila u vra Ivanoviq

Pronari i një “opel astre” i përflakur është një person (70-vjeçar) i ​​cili nuk është më në mesin e të gjallëve dhe spekulon se si dhe në çfarë mënyre vrasësit erdhën në drejtim të kësaj makine.

“Opel Astra”, e cila dyshohet se sulmuesit kanë qenë aty kur është kryer vrasja e Oliver Ivanoviqit, i takon, siç mësojmë, austriakut me prejardhje serbe!

Pronari i këtij automjeti është një person (70-vjeçar) i cili nuk është më në mesin e të gjallëve, kështu që spekuloni se si dhe si vrasësit erdhën në këtë makinë, raporton “Novosti”, transmeton Periskopi.

Më parë gjatë ditës, policia e Kosovës njoftoi se kishte dalë me disa informata të reja për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, pasi kishte biseduar me disa dëshmitarë, kishte marrë pamje nga kamera e sigurisë dhe informacione të marra nëpërmjet komunikimeve të sigurta, bisedave telefonike konfidenciale, e-mail dhe rrjeteve sociale./Periskopi/