Aktuale

Mediat serbe: Amerika përfshihet në dialogun për Kosovën?

Përveç “trojkës” evropiane të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, e cila do të donte të përfshihej në finale të dialogut Beograd-Prishtinë edhe SHBA pret momentin e përshtatshëm për t`u përfshirë në bisedimet e nivelit të lartë.
Kështu shkruan e përdtishmja serbe “Vecernje Novosti “, transmeton Klan Kosova.

Gazeta duke iu referuar burimeve të saj, raporton se përfaqësimi i Amerikës në dialogun e Brukselit ka shumë të ngjarë të jetë në nivelin e këshilltarit.

the authorSamir Dalipi