Sport

Messi në frikë, ‘lutet’ që Real Madrid të mos transferojë këtë super lojtar

Leo Messi paralajmëron për planet e ardhshme të Real Madridit.

Argjentinasi e di se Florentino Perez është duke planifikuar një revolucion në ekipin e tij, dhe ardhja e disa yjeve në Santiago Bernabéu ka sjellë frikë tek ai, shkruan GazetaBlic.

Sipas Don Balon, Messi nuk dëshiron që Real Madridi të nënshkruajë me sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane.

Messi mendon se ardhja e një sulmuesi të nivelit të Kane do të përforconte shumë Real Madridin.

Lojtari i Tottenham siguron më shumë se 20 gola në sezon dhe kjo do të ishte një rrezik i vërtetë për Barcelonën./GazetaBlic/