Aktuale

Ministrat takim me Ruçin dhe Kryesinë e Grupit të PS, çfarë diskutohet

Në Kryesinë e Kuvendit ka nisur këtë mëngjes takimi me ministrat e kabinetit qeveritar, kreun e Kuvendit Gramoz Ruci si dhe Kryesinë e grupit të PS.

“News 24” raporton se takim do te koordinohet nga kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla.

Mesohet se ky format takimi do jetë i përjavshëm dhe në fokus do ketë koordinimin parlamentar.

Ne te do te koordinohet axhenda e qeverisë me atë të komisioneve parlamentare.