ShowBiz

Miss Porto Riko zgjidhet ‘Miss Bota 2016’ (Foto)

Një studente nga Porto Riko është kurorëzuar me titullin ‘Miss Bota 2016’, duke mposhtur dy vajza të tjera njërën nga Republika Domenikane dhe tjetrën nga Indonezia, njofton dailymail.

Stephanie del Valle, 19 vjeçare, ‘vodhi’ kurorën e lakmuar në konkursin e zhvilluar në limanin Kombëtar MGM në Oxon Hill, Maryland, të dielën.

Valle u përzgjedh në mesin e 100 bukurive nga e gjithë bota, transmeton KosovaPress.