Aktuale

Momenti kur Sali Berisha përplaset keq fizikisht me gardistët në Kuvend

Kur Sali Berisha është ngritur të flasë në foltoren e parlamentit një grup gardistësh ka rrethuar foltoren duke mos e lejuar të flasë. Në këtë moment ish kryeministri nuk është ndalur dhe pas tij ka shtyrë edhe deputeti Flamur Noka.

Të gjithë deputetët janë çuar dhe në video Berisha duket që çan gardhin e gardistëve ndërsa konfrontohet me ta. Seanca është ndërprerë nga Gramoz Ruçi në këtë moment. Shikoni momentet e tensionit në sallë: