Aktuale

Mosha e 12 viktimave që vdiqën sot nga koronavirusi në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 12 persona nga koronavirusi, shkruan Gazeta Express.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar përmes një postimi në Facebook, se më i riu që vdiq nga COVID-19 ishte një 46-vjeçar nga Rahoveci.

“Rastet e vdekjes janë nga komunat: Podujevë 2 raste (76, 66 vjeç), Prishtinë 2 raste (74, 64 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (61 vjeç), Gjakovë 1 rast (85 vjeç), Gjilan 1 rast (79 vjeç), Kamenicë 1 rast (86 vjeç), Klinë 1 rast (59 vjeç), Lipjan 1 rast (76 vjeç), Prizren 1 rast (73 vjeç) dhe Rahovec 1 rast (46 vjeç) “, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.