Aktuale

Mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

IHK njofton se në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull dhe ngrica të dobëta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15- 18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare.