Aktuale

Mot me vranësira dhe reshje shiu në Shqipëri

Gjatë ditës së sotme, moti mbi Shqipëri parashikohet të jetë me vranësira dhe reshje shiu, lokalisht shtrëngata dhe stuhi. Në ekstremin verior priten reshje dëbore.

Era do të jetë me drejtim Juglindje 1-20m/sek, erë me rrahje dhe intensitet përgjatë vijës bregdetare dhe zonat e ulta pranë tyre. Mjegull / Mjegullinë nëpër lugina. Deti i forcës 6-7 me lartësi vale 5.8metër.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore               5°/10°C

Vendet e ulta                 7°/18°C

Vendet bregdetare         7°/20°C