Aktuale

Moti për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik njofton se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell, me pak vranësira.

Njoftimi i IHMK-së:

Mot me diell dhe vranësira të pakta do të shoqëroj vendin gjate këtyre pesë ditëve. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të pësojë luhatje gjatë këtyre ditëve , kështu që mundësitë për riga të karakterit lokal nuk përjashtohen. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri 7m/s.