Aktuale

Moti për sot dhe nesër

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të shtunën e të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të kohë paskohshme të shiut, kurse në viset malore reshje shiu të përziera me borë.

Sipas një njoftimi të IHK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius.

“Shtypja atmosferike do të vazhdoj të bije nën vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperendimi me shpejtësi mbi 13m/s”, thuhet në njoftim

the authorE B