Aktuale

Moti sot e nesër: Temperaturat minimale 14 gradë celsius

Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqërojë sot e nesër.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, kurse më e larta e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32gradë Celsius.

Shtypja atmosferike nuk do të jetë stabile, kështu që javën që hyjmë do të kemi ndryshimenë të gjithë parametrat meteorologjik.

Erëra, vranësira të dendura , shkarkime rrufesh dhe reshjet eshiutdo të jenë prezent pas ditës së diele. Do të fryjë erë nga verilindja e lehtë deri mesatare, derisa ne javën që hyjmë parashihen erëra me shpejtësi mbi 10m/s.