Aktuale

Moti sot mbi vendin tonë

Mot i vranët e me mundësi reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me vranësira të cilat vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17- 19 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do te lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut dhe jugperendimit herë –herë me vrull shpejtësia e së cilës mund të arrijë deri 16m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

the authorE B