Sport

Mourinho kërkon ‘yllin’ e Barcelonës

Samuel Umtiti është një nga lojtarët më të spikatur të Barcelonës këtë sezon.
Qendërmbrojtësi i pëlqen mjaft shumë Jose Mourinhos, klubi i të cilit tashmë është përpjekur ta transferoj atë në merkaton që shkoi. Umtiti, me një klazuolë prej 60 milionë eurosh dhe një rrogë prej 4 milionë në sezon.

Takimet mes Yannick Umtiti, vëllai dhe agjenti i lojtarit, me përfaqësuesit e klubit anglez janë mjaft
konstante. United janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e lojtarit, i cili është bërë i padiskutueshëm në Barcelonë dhe ekipin kombëtar të Francës.

Përvec kësaj, ata ofrojnë një pagë prej 9 milionë euro neto në sezonë, një shifër mjaft e madhe kjo.
Menaxherët e Manchesterit vijnë shumë shpesh në ‘Camp Nou’ për të parë zhvillimin e lojtarit francëz.
Poashtu edhe ‘dora e djahtë’ e presidentit Ed Woodward ishte në stadium për të ndjekur ndeshjën mes
Barcelonës dhe Atleticos.