Sport

Mustafi: Idoli im është legjenda e Unitedit (Foto)

Shkodran Mustafi ka treguar se Rio Ferdinandi është idoli i tij.

Mesfushori i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka treguar se ish mbrojtësi i Manchester Unitedit, Rio Ferdianand është idoli i tij në mbrojtje.

Por, ai tregoi se kur është ishte i ri i pëlqenin Zinedine Zidane dhe Ronaldo brazilian.

“Më ka pëlqyer të shikojë Zidane. Po ashtu e kam dashur edhe Ronaldon, por kur u bërë mbrojtës e kam dashur Ferdinandin”. Tha Mustafi për Goal.

“Ai ishte gjithmonë aty, bërtiste dhe ndërhynte. Ai kishte gjithçka që i duhej një mbrojtësi”. /Express/

the authorSamir Dalipi