Sport

Ndeshjet e mbetura të Premierligës, në fusha të izoluara

Kampionati anglez i futbollit mund ta mbyllë sezonin në mes të muajve qershor dhe korrik pa praninë e shikuesve

Premierliga mund ta përfundojë sezonin në fusha të izoluara në qytetet qendrore të Anglisë dhe në Londër, shkruan Gazeta Express.

Ndeshjet e mbetura të kampionatit anglez pritet të luhen pa shikues, në mestë muajve qershor dhe korrik.

Shikuesit do të mund t’i shohin ndeshjet vetëm përmes ekraneve televizive, ndërsa tifozët që kanë blerë bileta do të dëmshpërblehen.

Të gjitha ligat e forta evropiane janë ndërprerë për shkak të virusit COVID-19.

Sidoqoftë, autoritetet e futbollit anglez janë të vendosur për ta mbyllur sezonin aktual për shkak të kontratave të majme që i kanë bërë me kompanitë e ndryshme.

Pra, mediumi britanik “The Independent” shkruan se ideja është që ndeshjet të luhen në fusha të izoluara dhe të sigurta, në mënyrë që të mos rrezikohet shëndeti i futbollistëve dhe zyrtarëve të tjerë të ndeshjeve. /Gazeta Express/

the authorGazetaKNN