Aktuale

Në cilin festival të njohur është ftuar të performoj Dua Lipa

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar.

Këngëtarja aktualisht është duke në albumin e ri muzikor, por krahas saj po vazhdon me performanca në koncerte të ndryshme.

Ajo së fundi ka marr ftesë për të qenë pjesëmarrëse e një prej festivale më të njohura botërore të njohura si Lollapalooza në Paris.

Theksojmë se ky festival mbledh shumë yje botërore dhe bendi të anembanë globit, ndërsa do të mbahet më 21 dhe 22 korrik të këtij viti.

Ndryshe, përveç këngëtares sonë në këtë festival do të performojnë edhe French Montana, Travis Scott, Gorillaz.

Kënga e Duas, e cila po konsiderohet edhe si himn i femrave, “New Rules” është shikuar mni 981 milionë herë në YouTube.

Ajo është duke punuar në sjelljen e albumit të dytë pas suksesit me të parin, i cili ishte shpallur si më i miri në kategorinë e femrave.