Aktuale

Në Skenderaj kapet një mitraloz me 94 fishekë

Dje në orët e para të mëngjesit në Skenderaj, me urdhëresë të lëshuar nga Gjykata Themelore ne Mitrovicë, është bastisur shtëpia e një të dyshuari mashkull.

Gjatë bastisjes është gjetur dhe konfiskuar një mitraloz me 94 copë fishekë te kalibrit 7.62 mm.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullta