Sport

Neymar: “Cristiano Ronaldo është shembull që unë e ndjekë…”

Neymar ka vetëm fjalë të mira për Cristianon.
Ylli i PSG-së, Neymar, ka lavdëruar Cristiano Ronaldon. Braziliani, që u transferua nga Barcelona në Francë për 222 milionë euro, thotë se ai është shembull për të gjithë dhe se natyrisht se një ditë dëshiron të arrijë ato që kanë arritur Leo Messi e Ronaldo.

“E respektoj shumë Cristianon për historinë që ka shkruar. Është shembull për të mirë e që unë e ndjekë. Është që 10 vite në maje të futbollit, si Messi. Ne të gjithë duam të bëhemi si ata”, u shpreh Neymar.

“Madridi nuk është vetëm Cristiano Ronaldo, aty ka edhe shumë lojtarë tjerë të mëdhenj”, shtoi Neymar, kur u pyet për përballjen me Realin në Champions League. /Gazeta Express/

the authorE B