Sport

Nis ndeshja Kosovë – Kroaci

Ka filluar ndeshja mes Kosovës e Kroacisë.

Stadiumi ‘Loro Boriçi’ është mbushur me tifozë të cilët kanë ndezur atmosferën dhe pritet të bëjnë një gjë të tillë për 90 minuta.

Kjo është ndeshja e parë për Kosovën që e zhvillon në shtëpi, pavarësisht se ndeshja luhet në ‘Loro Boriçi’. /Express/