Sport

Nis stërvitja e përfaqësueses së Kosovës (Foto)

Ka nisur stërvitja e parë e përfaqësueses së Kosovës në futboll, para lojës me Letoninë.

Kosova dhe Letuonia do të përballen të hënën mbrëma në stadiumin “Adelm Jashari”, në Mitrovicë në një ndeshje miqësore.

Trajnerët Muharrem Sahiti dhe Gec Hoxhaj për më shumë se një orë do të kenë rastin të shohin formën e lujtarëve të ftuar për këtë ndeshje, e cila sipas dy trajnerëve është e rëndësishme për përfaqësuesen tonë./KP