Aktuale

Nis takimi i liderëve të shtetit, temë kyçe – dialogu

Sot, siç është paralajmëruar krerët e shtetit nisen mbledhjen e përbashkët.
Tanimë presidentit i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrit Ramush Haradinaj i kanë shkuar në zyre kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, raporton lajmi.net.

Ky takim është thirrur nga Veseli ku pritet të diskutohet rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Në këtë takim janë edhe anëtarët e Ekipit Negociator, Fatmir Limaj, Enver Hoxhaj e Behgjet Pacolli.

Gjithashtu, në këtë takim do të flitet për diskutimet e zhvilluara në Samitin e Berlinit rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. /Lajmi.net/