Aktuale

Nis takimi Kosovë-Serbi në Bruksel

Ka nisur takimi i përbashkët ndërmjet përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe të Serbisë në Bruksel, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministrit Isa Mustafa, me homologët e tyre serbë, Tomisllav Nikolliq e Aleksandar Vuçiq, po ndërmjetësohet nga shefja për politikë të jashtme e BE’së, Federica Mogherini, transmeton Gazeta Express.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijançiq, nëpërmjet llogarisë së saj zyrtare në Twitter.

Kocijançiq ka publikuar edhe një fotografi të Mogherinit me delegacionet kosovare dhe serbe. /Express/