Aktuale

Një i vdekur nga COVID-19 dhe 21 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit nga 2,114 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Ndërsa gjatë 24 orëve të fundit është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sipas njoftimit në 24 orët e fundit janë shëruar 111 persona, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104,454.