Kuriozitete

Njihuni me fshatin më të pasur në botë

Qytetarët e Huaxit janë shumë të pasur, por nuk u lejohet të flasin për shtypin.

Fshati dikur ishte një komunitet bujqësor i dobët, por tani konsiderohet një konglomerat multi-miliard dollarësh në tregjet e çelikut dhe anijeve, transmeton lajmi.net.

Ka 2,000 “banorë të regjistruar”, të cilët thuhet se kanë kujdes shëndetësor dhe arsim falas. Gjithkush punon shtatë ditë në javë pa fundjavë./Arbresh.info/