Sport

Oferta rekorde e Real Madridit për transferimin e Mbappes në vitin 2020

Kylian Mbappe është objektivi i madh i Real Madridit për vitin e ardhshëm.

Real Madrid ka bërë gati një plan të madh për transferimin e Kylian Mbappe nga Real Madrid.

“El Chiringuito” raporton se “Los Blancos” do të hidhen pas yllit francez në verën e vitit 2020.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është i gatshëm të paguajë shifër rekorde prej 225 milionë euro dhe 50 milionë euro të tjera në bonuse për ta bindur klubin francez për shitjen e Mbappes, transmeton lajmi.net.

Shifra paraqet rekord sepse është më e lartë se 222 milionë eurot e përfituara nga Barcelona për shitjen e Neymarit në Paris Saint-Germain. /Lajmi.net/