Aktuale

Pacolli, nikoqiri i parë i presidentit Nishani

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, kanë mbërritur mbrëmë në Kosovë.

I pari që ka pritur çiftin Nishani është presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli.

Ai ka bërë të ditur përmes Facebook-ut se mbrëmë ishte nikoqir i presidentit Nishani me të cilin kanë shkëmbyer urime e falënderime.

“Pata nderin të isha nikoqiri i parë në shtëpinë time i Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani dhe Zonjës së tij, në vizitën e tyre në Kosovë që sapo filloi! E urova që të ketë vizitë të mbarë në Kosovë dhe e falmnderova për fjalët miradije në adresën time!”, shkruan Pacolli në Facebook./KosovaPress/