Rajon & Botë

Pamje kur shoferi humb kontrollin e veturës, godet dhjetëra persona në trotuar (Video)

Pamjet e mëposhtme tregojnë momentin kur shoferi i një automjeti ka humbur kontrollin duke përfunduar në trotuar dhe duke lënduar 4 persona.

Pamjet janë marrë nga kamerat e sigurisë në qytetin e Leicesterit.

Dëshmitarët pretendojnë se si një i ri kishte fluturuar rreth tri metra në ajër nga goditja e fortë e automjetit.

Sipas policisë, drejtuesi i mjetit ishte një 20-vjeçar, i cili është arrestuar pas ngjarjes.