Rajon & Botë

Pamje tronditëse të filmuara me dron: Shpërthimet e bombave nga ISIS (Video)

Kjo video është filmuar me dron dhe tregon betejën që po zhvillohet në Mosul.

Xhihadistët e IS përdorin makina-bombë për të sulmuar pikat e mbrojtura nga ushtarët irakianë.

Prej disa kohësh në qytetin irakian po zhvillohen luftime të ashpra mes palëve, teksa ushtria irakiane ka mundur të rimarrë një pjesë të mirë të qytetit.

the authorSamir Dalipi