Kuriozitete

Paralajmëron NASA: Diçka e tmerrshme do të ndodhë më 15 nëntor (Foto)

Muajin tjetër, NASA paralajmëron se që nga data 15 nëntor, toka për dy javë do të errësohet, nuk do të ketë më dritë.

Nga data 15 nëntor deri më 29, NASA thotë se toka do të hyjë në zonë të errët, kështu duke shkaktuar terrin total, shkruan DailyStar, transmeton Gazeta Express.

Sipas Dinos Mark, kjo ngjarje do të ndodhë pasi do të shkaktohet një paralelizëm midis Venusit dhe Jupiterit. Të njëjtën gjë e thotë edhe raporti i NASA’s.