Aktuale

Parashikimi i motit

Pas disa ditësh me mot të mirë, meteorologët parashohin ndryshim të motit, kështu, sot pritet të kemi mot të vranët kohë pas kohe do të ketë reshje shiu që do të kalojë në reshje bore.

Në lugina mund të ketë mjegull, kurse temperaturat do të sillën në mes – 4 e 3 gradë Celsius.Edhe të martën do të vazhdojë të mbajë mot i vranët, mirëpo reshjet e borës do të jenë ca më të pakta.Temperaturat do të shënojnë rënie të ndjeshme ato do të sillën në mes – 7 e 2 grade Celsius.

Të mërkurën parashihet pakësim i vranësirave dhe ngritje e temperaturave, mirëpo kjo nuk do të zgjasi shumë.Pjesa e dytë e javës që po hyjmë do të karakterizohet me vranësira të cilat do të sjellin reshje shiu e herë pas here edhe reshje bore. Temperaturat do të lëvizin në mes – 2 e 7 gradë Celsius.