Aktuale

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik ka parashikuar për ditën e sotme mot të vranët dhe me periudha të gjata me diell.

Sipas IHMK-së, këto masa të ajrit me origjinë nga veriu i kontinentit do të jenë të qëndrueshme për tri ditët e para të javës, duke e zbritur merkurin në termometër nga zero deri -4 gradë Celsius, derisa maksimalet e dites pritet të lëvizin nga 5-9 gradë Celsius./KosovaPress/