Rajon & Botë

Pas Presidentit, Nuland tash në takim me Kryeparlamentarin Veseli (Video)

Ndihmës Sekretarja Amerikane e Shtetit për Evropën dhe Azinë Victoria Nuland, e cila ka ardhur për vizitë zyrtare në Kosovë, pas takimit me presidentin e vendit, Hashim  Thaçi, tashmë është në takim me kryetarin e  Kuvendit, Kadri Veseli.

Vizita e zyrtarës së lartë amerikane, sic është raportuar në media po bëhet si zgjidhje e cështjes së demarkacinit me Malin e Zi, kusht kryesor ky për liberalizim të vizave.

Pas takimit me Veselin,  Nuland do të takohet me kryeministrin Isa Mustafa dhe në fund me zëvendës-kryeministrin Branimir Stojanovic.

 

the authorSamir Dalipi