ShowBiz

Pavarësisht sulmit në Londër, Ariana do të mbajë koncertin sonte (Foto)

Pavarësisht sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në Londër ku mbetën të vrarë shtatë persona dhe u plagosën 48 të tjerë, Ariana Grande sot do të mbajë koncertin e saj.
Policia britanike ka konfirmuar koncertin e bamirësisë së Ariana Grande, e planifikuar për sonte më vonë në Mançester se do të vazhdojë. Por ata duan që njerëzit të marrin masa paraprake shtesë.

Në deklaratën e policisë thuhet se koncerti do të ketë sigurinë e tij të madhe edhe më tej, me policët e armatosur dhe të paarmatosur që po hartohen – dhe vullnetarë – nga mbarë vendi.

Policia e Mançesterit thotë se duan që vizitorët e koncerteve të udhëtojnë me transport publik dhe të shmangin bartjen e çantave për të zvogëluar gjasat e armëve apo eksplozivëve që trafikohen në afërsi të stadiumit të Old Trafford, transmeton Gazeta Express.

Që nga dje, koncerti “ One Love Manchester”, i udhëhequr nga Grande, është vendosur të mbahet, pavarësisht sulmeve terroriste në London Bridge dhe Borough Tregut.

Koncerti në Old Trafford është për të nderuar viktimat dhe familjet e prekura nga sulmi i 22 majit në koncertin në Manchester Arena që la 22 të vdekur dhe 116 të plagosur.

Yje të njohura si Coldplay, Katy Perry, Pharrell, Justin Bieber, Miley Cyrus, Niall Horan dhe Take That do të marrin pjesë në këtë koncert humanitar.

Pas lajmit të thyer të sulmeve terroriste të djeshme në Bridge Bridge dhe Borough Market, Grande shkroi: “Lutuni për Londrën” me një zemër dashurie./Gazeta Express/